اخبار معاونت

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی معادن، صدور مجوز جدید اکتشاف و بهره‌برداری معادن طبقه یک و دو در پنج استان گیلان، مازندران، گلستان، تهران و البرز به علت حساسیت‌های محیط زیستی این استان‌ها، میزان تخریب محیط‌زیست و آلودگی ناشی از این فعالیت‌ها، متوقف شده است.

1398/4/30 يكشنبه
.
جزئیات مصوبات جلسه اخیر شورای عالی محیط زیست در خصوص ارتقا سطح مناطق چهارگانه

در جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست در راستای تعیین و تصویب محدوده‌های پیشنهادی برای حفاظت و مدیریت تحت یکی از عناوین مناطق چهارگانه سازمان محیط زیست، با توجه به تفاهمات سازمان حفاظت محیط زیست با وزارت جهاد کشاورزی و نیاز به تداوم و پایداری حیات وحش، حدود یک میلیون هکتار به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست اضافه شود.

1398/4/30 يكشنبه
.
معادن؛ فرصت‌هایی که تهدید می‌کنند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست طارم گفت: معادن یکی از فرصت‌ها در بحث توسعه کشور است که در صورت عدم توجه به محیط زیست می‌توانند اثرات جبران‌ناپذیری داشته باشد .

1398/4/30 يكشنبه
.
حریم شهر پردیس از منطقه حفاظت شده جاجرود جدا شد

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در راستای اصلاح حدود مناطق حفاظت شده که در جلسه شورای عالی محیط زیست به ریاست رئیس جمهوری برگزار شد، حریم شهر پردیس از منطقه حفاظت شده جاجرود جدا و محدوده منطقه و شهر به طور جداگانه مشخص شد.

1398/4/30 يكشنبه
.
کشف کوسه ۱۴ سانتی‌ متری زیست تاب از خلیج مکزیک

محققان گونه جدیدی از کوسه را در خلیج مکزیک کشف کردند که تنها ۱۴ سانتی متر طول دارد و زیست تاب است.

1398/4/30 يكشنبه
بيشتر

پروژه های بین المللی

آلبوم تصاوير

بيشتر

پروژه های مطالعاتی