آخرین اخبار

800 میلیون ریال جریمه عدم مدیریت پسماند برای دو شهردار در چهارمحال و بختیاری

با پیگیری قضایی حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری دو شهردار متخلف به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی و دفع غیربهداشتی پسماند های شهری به پرداخت 800 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی  با اعلام این خبر گفت: پیش از این حفاظت محیط زیست استان درجریان پایش های مستمر به این دو شهردار به علت عدم مدیریت مناسب پسماند اخطارهای لازم را داده و در مهلت قانونی هیچکدام درجهت رفع مشکل اقدامی انجام نداده بودند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری تصریح کرد: با توجه به وضعیت توپوگرافی چهارمحال و بختیاری، شیب زمین و آب های روان، دفن سنتی و مکان یابی دفن زباله یکی از معضلات زیست محیطی این استان به شمار می رود،که اگر به خوبی مدیریت نشود سلامت مردم به خطر خواهد افتاد. وی افزود: از این رو توجه به بحث پسماند و مدیریت پسماند و دفن بهداشتی زباله به عنوان یک اولویت در بحث سلامت در استان مطرح است.
احمدی اذعان کرد: روزانه بیش از ۷۰۰ تن زباله در استان تولید می شود که به دلیل نبود کارخانه های بازیافت، کمپوست و اجرایی نشدن طرح های تفکیک از مبداء بخش زیادی از زباله ها به صورت سنتی دفن می شود.
این مقام مسئول تاکید کرد: سلامت جامعه اولویت حفاظت محیط زیست استان است و با این جرایم برابر قانون و با قاطعیت برخورد می شود. مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اضافه کرد: سال گذشته 24 شهرداری و دهیاری به دلیل تخطی از مدیریت پسماند به مراجع قضایی معرفی شدند.
گفتنی است، تولید زباله روزانه در استان حدود 725 تن و سرانه تولید زباله در استان به ازای هر نفر 700 گرم برآورد شده است. 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق تولید