آخرین اخبار

قرنطینه و مرکز نگهداری پرندگان در منطقه حله ایجاد می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: قرنطینه و مرکز نگهداری پرندگان در منطقه حله ایجاد می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، فرهاد قلی نژاد صبح چهارشنبه در حاشیه آئین کلنگ زنی پروژه احداث قرنطینه و نگهداری پرندگان در منطقه حفاظت شده حله اظهار داشت: استان بوشهر دارای تنوع زیستی جانوری و گیاهی بسیار بالایی است.

وی حفاظت و حراست از گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری را ضروری دانست و اضافه کرد: تالاب حله به علت بارش نزولات آسمانی در سال گذشته به دریا متصل شد و چرخه حیات در این تالاب حیاتی دوباره یافت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: منطقه حفاظت شده حله پناهگاه مناسب و امن برای پرندگان مهاجر و زمستان گذران، پرندگانی همچون مرغابی، غاز، پرستوی دریایی و… است.

وی با اشاره به مشارکت جامعه محلی در حفاظت از تالاب حله خاطرنشان کرد: از مردم روستاهای حاشیه تالاب تشکر می‌کنیم که همیشه همکاری بسیار خوبی را با محیط زیست استان بوشهر داشته‌اند.

وی با اشاره به ساخت قرنطینه و مرکز نگهداری پرندگان در پاسگاه حفاظت محیط زیست منطقه حله در روستای کره بند بیان کرد: فاز اول این قرنطینه به صورت فنس کشی خواهد بود که به نگهداری پرندگان در آن اجرا خواهد شد.

وی به فاز دوم این پروژه اشاره کرد و ادامه داد: در فاز دوم به احداث ساختمان دامپزشکی و درمان برای پرندگان و پستانداران خواهد بود که در انتهای امسال اجرایی خواهد شد.

قلی نژاد افزود: قرنطینه و مرکز نگهداری پرندگان به عنوان اولین پروژه تخصصی در استان بوشهر خواهد بود و به تیمارداری و درمان پرندگان و پستانداران مصدوم در مناطق تحت حفاظت این اداره کل خواهد پرداخت که بسیار امر ضروری و مهمی است.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق تولید