آخرین اخبار

بلایای طبیعی نشان دهنده جدی نبودن مباحث زیست محیطی است

به مناسبت هفته محیط زیست ، نشست کارشناسان و مدیران اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی با معاون سیاسی امنیتی استاندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی، در این نشست صمیمی معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی گفت: امروزه اهمیت محیط زیست برکسی پوشیده نیست و قطعا حضور کارشناسی و نیروهای اجرایی سازمان حفاظت محیط زیست باعث شده تا خسارت های بیشتری متحمل نشویم.
ولی الله حیاتی افزود:عمده بلایای طبیعی نشان دهنده جدی نگرفتن و دخل و تصرف در اکوسیستم طبیعی است.
وی با بیان اینکه متاسفانه جزو کشورهایی هستیم که دخل و تصرف در طبیعت باعث بروز مشکلات جدی شده ایم، افزود: تبلیغات و فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد میتواند راهکار خوبی برای حفظ و حراست در این زمینه باشد.
وی با انتقاد از تعداد کم تشکل های مردم نهاد استان خواستار افزایش تعداد تشکل ها ی مردم نهاد زیست محیطی در استان شد.
 معاون سیاسی امنیتی خراسان شمالی خاطر نشان کرد:خوشبختانه در بحث امنیتی همکاری تنگاتنگی بین حوزه امنیتی استان و محیط زیست برقرار است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی در این نشست گفت:بخش زیادی از اسلحه های کشف شده غیر مجاز در استان توسط محیط بانان کشف و ضبط  میشود و تعداد زیاد اسلحه های مجاز و غیر مجاز باعث بروز مشکلات زیادی در زمینه شکار حیات وحش استان شده است.
سید اصغر مطهری افزود:در چند ساله اخیر تعداد تشکل های زیست محیطی از 2 تشکل به 7 تشکل ثبت شده افزایش یافته اما این تعداد تشکل برای حوزه محیط زیست استان کافی نیست و امیدواریم بتوانیم با تعاملات مناسب و ترغیب دوستداران محیط زیست تعداد تشکل های مردمی را افزایش دهیم.
وی خاطر نشان کرد: درحوزه محیط زیست انسانی و در بخش پسماند و خرید ایستگاه سنجش آالودگی هوا نیازمند کمک استانداری هستیم و تعاملات خوبی با مرزبانی خراسان شمالی برای بحث اطفائ حریق احتمالی در مناطق مرزی داشته ایم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق تولید