تداوم همکاری برای پیشگیری و مدیریت بیماری در حیات وحش

تداوم همکاری برای پیشگیری و مدیریت بیماری در حیات وحش

دومین جلسه همکاری مشترک با هدف سلامت واحد درکشور برای پیشگیری و مدیریت بیماری های حیات وحش دردفترحفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست؛دومین جلسه کمیته مشترک در خصوص پیشگیری و مدیریت بیماری ها با حضور مدیرکل دفترتخصصی سازمان ،نمایندگان سازمان دامپزشکی کشور و وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در روز یکشنبه 30 آبان ماه در دفترحفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست برگزارشد.

در این جلسه که با هدف بررسی اقدامات و فعالیت های مشترک در زمینه پیشگیری و مهار بیماری های واگیر بخصوص طاعون نشخوارکنندگان کوچک(PPR) و بیماری های مشترک همانند آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش در دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش صورت گرفت.

گفتنی است ،طی جلسه مذکور بر تداوم اطلاع رسانی و همکاری های فی مابین تأکید شد واز مواردی که در خصوص پیشگیری ومهاربیماری هایی ازجمله: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، نحوه برخورد با تلفات احتمالی پرندگان در میانکاله و سایر مناطق،پایش غیر فعال در حیات وحش  ،شیوع هاری و ضرورت کنترل جمعیت سگ های بی سرپرست در حیات وحش  و واکسیناسیون مستمر دام های اهلی بر علیه PPR مورد بررسی و هماهنگی های لازم صورت گرفت.
بيشتر
سال ۱۴۰۰ سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها