اخبار معاونت

صدور مجوز فعاليت معادن طبقه يك و دو در 5 استان گلستان، گيلان، مازندران، تهران و البرز ممنوع شد.

1398/5/1 سه‌شنبه
.
افزایش ۱۰۰ درصدی جریمه شکار و صید برخی گونه‌های جانوری

معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در راستای اصلاح مصوبه ۳۸۰ شورای عالی محیط زیست درباره خسارات ناشی از شکار و صید غیرقانونی توسط متخلفین تحت عنوان بهای جانوران وحشی از لحاظ مطالبه ضرر و زیان و همچنین تعیین ضرر و زیان برخی بی‌مهرگان، به استناد بند (چ) ماده (۳) قانون شکار و صید، جریمه برخی از گونه‌های جانوری تا ۱۰۰ درصد افزایش یافت و برخی گونه‌ها نیز مشمول جریمه شدند.

1398/5/1 سه‌شنبه
.
گاندو، زیستگاه ۲۹۱ گونه جانوری و ۱۵۰ گونه گیاهی

براساس بررسی‌ها ۱۹۲ گونه پرنده، ۲۸ گونه پستاندار، ۷۱ گونه خزنده و ۱۵۰ گونه گیاهی در محدوده منطقه حفاظت شده گاندو باهوکلات از توابع شهرستان چابهار زیست می کنند.

1398/5/1 سه‌شنبه
.
معارفه مدیرکل جدید دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش انجام شد/ تاکید ظهرابی بر ضرورت بهره مندی از شیوه های نوین و علمی برای حفاظت و مدیریت گونه ها و زیستگاه ها

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در موضوع حفاظت و مدیریت گونه ها و زیستگاه ها باید به جای استفاده از شیوه های سنتی بر بهره مندی از شیوه های نوین و علمی تمرکز داشته باشیم.

1398/5/1 سه‌شنبه
.
باکتری‌ها ناجی زمین می‌شوند

محققان به تازگی با کشف روش‌های جدیدی برای غلبه بر مشکلات زیستی در کره زمین به کمک باکتری‌ها، به‌دنبال آن هستند تا با استفاده از این میکروارگانیسم‌ها،زمین را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنند.

1398/5/1 سه‌شنبه
بيشتر

پروژه های بین المللی

آلبوم تصاوير

بيشتر

پروژه های مطالعاتی