1400/4/27 یکشنبه ۵۶۰ پاسگاه‌ محیط‌بانی کشور به مبدل‌های انرژی خورشیدی مجهز می‌شود مدیرعامل صندوق ملی محیط‌زیست از تجهیز ۵۶۰ پاسگاه محیط‌بانی در سراسر کشور به مبدل‌های انرژی خورشیدی برای تولید برق و پشتیبانی از سیستم‌های بی‌سیم خبر داد.
به گزارش صندوق ملی محیط‌زیست، امیرارسلان مهاجری طهرانی مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست گفت: پیرو تفاهمنامه‌ای که بین کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات کشور چین و سازمان محیط‌زیست منعقد شد، همچنین در راستای مقابله با تغییرات آب و هوا، تجهیزات مبدل انرژی خورشیدی به الکتریکی از طریق گمرک شهید رجایی وارد کشور و در اختیار صندوق ملی محیط زیست قرار گرفت.

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست با اعلام این خبر افزود: این نیروگاه‌های خورشیدی که در مقیاس کوچک هستند برای تولید انرژی الکتریکی در پاسگاه‌های محیط‌بانی مورد استفاده قرار خواهند گرفت و امروز نیز اولین نیروگاه خورشیدی در پاسگاه محیط‌بانی گنو در استان هرمزگان نصب و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه قراراست این مبدل‌های خورشیدی در ۵۶۰ ایستگاه محیط‌بانی در سراسر کشور مورد استفاده قرار بگیرند، افزود: این مبدل‌های خورشیدی در مواردی مانند پشتیبانی از سیستم‌های بی‌سیم محیط‌بانها، تولید برق برای برخی پاسگاه‌ها که دسترسی به برق شهری ندارند و یا مناطق صعب‌العبور که دسترسی به انرژی الکتریکی برای آنها امکان‌پذیر نیست، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

مهاجری طهرانی در پایان گفت: بهره‌برداری از این پروژه اثربخش با همکاری دانشکده فنی دانشگاه تهران و حمایت و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه انجام خواهد شد.
سال ۱۴۰۰ سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها