ویدیوی منتشر شده  از پرش نهنگ در نزدیکی ساحل بوشهر، یک جلوه ویژه تصویری بود

ویدیوی منتشر شده از پرش نهنگ در نزدیکی ساحل بوشهر، یک جلوه ویژه تصویری بود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نسبت به انتشار ویدیوی کوتاه پرش نهنگ، در حوالی ساحل بوشهر که چند روزیست در فضای مجازی منتشر شده است، واکنش نشان داد و گفت:این فیلم ، یک جلوه ویژه تصویری بوده است و در واقعیت روی نداده است.
به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نسبت به انتشار ویدیوی کوتاه پرش نهنگ، در حوالی ساحل بوشهر که چند روزیست در فضای مجازی منتشر شده است، واکنش نشان داد و گفت:این فیلم ، یک جلوه ویژه تصویری بوده است و در واقعیت  روی نداده است. 
 فرهاد قلی نژاد در این باره گفت:  به لحاظ علمی نهنگ هیچوقت به این نزدیکی نمی آید و نهنگ هایی که در خلیج فارس هستند بیشتر از گونه «براید»هستند، که توانایی پرش ندارند. 

وی افزود:  مناطق کم عمق ساحلی همانند آنچه که در سواحل استان، علی الخصوص سواحل شمالی شاهد آن هستیم، محلهای مناسبی برایحضور پستانداران دریایی بزرگ، مانند وال نیست و این جانوران درمناطقی که دارای عمق مناسب می باشند حضور دارند. 

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در ادامه گفت: مناطق کم عمق خلیج فارس در استان بوشهر،  محل زیست پستانداران دریایی کوچکتر مانند دلفین گوژپشت و پورپویز است .

سعید نوذری؛ رییس اداره روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز، از زاویه ای دیگر به تحلیل این ویدیو پرداخت و ضمن اشاره به خلاقیت هنرمندانه طراح این ایده، برای جلب توجه جامعه به مسئله مهم محیط زیست و گونه های دریایی شایسته حمایت، اظهار داشت:این فیلم کوتاه تنها یک جلوه ویژه سینمایی است است که به راحتی توسط نرم افزارهای ایجاد جلوه های ویژه مانند: افتر افکت، سینما فوردی، مایا، پریمیر و حتی برخی اپلیکیشن های تلفن همراه  قابل ساختن است.
بيشتر
سال ۱۴۰۰ سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها