تشدید نظارت‌های اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی

تشدید نظارت‌های اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی از اجرای طرح تشدید نظارت ها در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی: حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: این طرح در ۲ بخش یگان حفاظت محیط زیست که وظیفه نظارت و جلوگیری از تخریب، تصرف و تعرض به مناطق تحت حفاظت این اداره کل و کارشناسان محیط انسانی نیز به صورت شبانه روزی بر واحدها و صنایع از نظر آلایندگی نظارت و کنترل می کنند.

وی با اشاره به شرایط خاص کشور از لحاظ شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: در این راستا ورود  افراد به تمامی مناطق تحت مدیریت ممنوع بوده و تمامی موزه های تاریخ طبیعی و فسیلی استان نیز تعطیل است.

وی ادامه داد: با توجه گرمایش بی سابقه هوا و اخطاریه های ستاد بحران، محیط بانان آمادگی کامل برای جلوگیری از  هرگونه آتش سوزی جنگل ها، دفع حضور حیوانات زیان کار و وحشی از منطقه، رهاسازی موجودات گرفتار شده و جلوگیری از شکارهای غیر مجاز را دارند.

عباس نژاد با تاکید بر مشارکت عمومی مردم در حفظ و حراست از طبیعت زیبای الهی یادآوری کرد: تلاش در راستای حفظ منابع آب و خاک، جلوگیری از پراکنش زباله بویژه در اطراف جاده ها، طبیعت، رودخانه ها، چشمه ها و فضاهای سبز و رعایت موازین زیست محیطی ضروری است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی  از مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مراتب را با شماره تلفن۰۴۱-۳۳۳۴۳۵۱۳ و یا ۱۵۴۰ به این اداره کل اطلاع دهند.
بيشتر
سال ۱۴۰۰ سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها